1. celosvětové setkání sberatelů pivních suvenýrů v Martině

Sběratelská setkání20. 10. 2013 - Sběratelská setkání

Ve dnech 3. - 6. října 2013 se v Martině konalo 1. celosvětové setkání sběratelů pivních suvenýrů. České sdružení klubů historie pivovarnictví nemohlo chybět. Ve čtvrtek brzy ráno jsme společně s mým dlouholetým kamarádem Vlastíkem Cífkou z Mělníka vyrazili jeho autem z Prahy do slovenského Martina. Cestou jsme navštívili několik českých pivovarů a do Martina jsme dorazili v podvečer. Ihned po ubytování jsme se pěšky odebrali do hotelu Victoria, kde probíhala Beer Party.

Vzhledem k velkému zájmu o tuto akci byl vstup jen na vstupenky. Cena vstupenky byla 5 €, za což bylo možné po celý večer konzumovat různé zabijačkové speciality. Zároveň s koupí vstupenky na party si každý mohl koupit již vstupenku na vlastní setkání sběratelů do sportovní haly. Cena byla rovněž 5 € a každý obdržel igelitku, ve které měl pamětní list, sérii tácků vydaných k celosvětovému setkání, registrační kartu na krk a brožurku s podrobným programem 1. celosvětového setkání sběratelů. Pivo se dávalo za žetony, které si každý koupil na recepci hotelu Victoria. V nabídce byla piva vařená hotelovým minipivovarem. Cena žetonu byla 1,5 €. V době našeho příchodu právě končili své zahajovací proslovy předseda Porter clubu Ing. Ján Pokrievka a celosvětový generální koordinátor Juan Carlos De Marco z Argentiny. Tento poděkoval slovenským organizátorům za práci při realizaci celosvětového setkání. Uvedl, že sen byl proměněn ve skutečnost. Poté se již rozběhla Beer Party na plné obrátky. Program byl prokládán různými soutěžemi, tancem a všichni se viditelně při dobrém pivečku výborně bavili. I my jsme odcházeli na ubytovnu s velmi dobrými pocity.

Beer party - Fotografie členů KSK ze zahajovací Beer Party v Hotelu Victoria pořádané k 1. celosvětovému setkání sběratelů pivních suvenýrů v Martině 2013. Zleva Vlastimil Cífka, generální celosvětový koordinátor Juan Carlos De Marco z Argentiny a Petr Nahodil.

V pátek ráno jsme čekali na určeném místě na autobus, který nás odvezl na výlet do Banské Bystrice. Nejprve jsme navštívili pivovar Urpiner. Po exkurzi provozu pivovaru jsme měli možnost si nakoupit různé suvenýry v jejich podnikové prodejně. Poté jsme byli odvezeni na oběd do penzionu, kde jsme si pochutnali na výborném gulášku i na točených pivech z produkce pivovaru Urpiner. Vše zdarma. Naše srdíčka zajásala, když na stole byly pro účastníky našeho zájezdu připraveny pivní tácky a pivní etikety z pivovaru Urpiner. Po skončení oběda nás autobus odvezl do centra města, kde již na nás čekala průvodkyně, která nám ve stručnosti představila město Banská Bystrica. Celou dobu pobytu v Banské Bystrici nás doprovázel předseda klubu Bystričan. Před odjezdem každý účastník obdržel igelitku s propagačními materiály jako dar od vedení města. Kromě zájezdu do Banské Bystrice připravili organizátoři pro účastníky celosvětového setkání ještě zájezdy do Vyhně s prohlídkou pivovaru Steiger a.s., do Bešeňové s návštěvou Thermal parku Gino Paradise. Do Martina se všichni vrátili do 16.00 hod.

A pak už to přišlo. Od 17.00 hod. začalo 1. celosvětové setkání sběratelů pivních suvenýrů. Po uvítacích projevech Ing. Pokrievky a Juana Carlose De Marco se rozběhl kolotoč osobních setkání, výměn, koupí i prodejů pivních suvenýrů. Pod pódiem byla výstavka světových piv, jedna celá tribuna byla věnována neskutečně bohaté tombole, ve které bylo více než 500 cen a každý los byl výherní. I naše sdružení klubů věnovalo do tomboly 22 cen. Setkání bylo opět prokládáno soutěžemi, předáváním ocenění různým sběratelským osobnostem. Vedle pódia byly umístěny panely, kde byla loga zúčastněných klubů a sběratelských organizací a vlajky zastoupených států. Páteční setkání končilo kolem 23.00 hod. V sobotu pokračovalo od 08.00 – 14.00 hod. O dodržování pitného režimu se staralo 9 slovenských a 2 české minipivovary, které točily cca 30 značek piv ze své produkce. Oficiálním pivem 1. celosvětového setkání sběratelů bylo tmavé pivo Porter 19° vyrobené v pivovaru Kaltenecker. Na setkání bylo možno zakoupit kromě etikety oficiálního piva také sérii 11 etiket vydaných k setkání minipivovarem Pokrovar. K setkání byla vyrobena i dvě příležitostná razítka, kterými si nechávali účastníci orazítkovat různé tiskoviny a etikety. Dle údajů z tiskové konference se vlastního setkání účastnilo více než 800 návštěvníků, z toho registrovaných bylo více než 600 z 36 států světa.

Pivní etikety - Sada pivních etiket vydaných k 1. celosvětovému setkání sběratelů pivních suvenýrů v Martině 2013 Domácím pivovarem Pokrovar. Sadu etiket bylo možné zakoupit na setkání.

Program celosvětového setkání dále pokračoval v sobotu pracovním kongresem Brewery Collectibles World Convention. Ve večerních hodinách společenským večerem s živou hudbou, tancem a vystoupením folklorních souborů. V neděli probíhal 3. ročník celostátní degustační soutěže domácích vařičů piva. V neděli večer proběhlo vyhodnocení celé akce na soukromé večeři s prezidentem organizačního týmu, členů světové exekutivy, sponzorů a pozvaných hostí.

Já i s mým kamarádem jsme odjížděli z Martina velice spokojeni, neboť jsme získali nové přírůstky do svých sbírek, poznali nové přátele a prožili krásné tři dny. Slovenským organizátorům, osobně Ing. Jánu Pokrievkovi – předsedovi Porter Clubu Martin, patří velké poděkování za jejich skvěle odvedenou práci.

Tolik stručná informace o 1. celosvětovém setkání sběratelů pivních suvenýrů v Martině. Příští 2. celosvětové setkání sběratelů pivních suvenýrů se uskuteční od 3.- 5. září 2015 v MILWAUKEE – USA a organizuje ho Brewery Collectibles Club of America.

Nahoru | Doporučit | Vytisknout | 1290 přečtení |
Krátké zprávy ...
13.04.2024: Nová série etiket piva Tulák

Do části Suvenýry, byla přidána nová série pivních etiket piva Tulák. Zároveň jsme také přidali starší výroční etikety, které byly vydány na podporu činnosti Sdružení a Časopisu Svět piva.


05.04.2024: Sběratelské setkání Sdružení v Praze

České sdružení klubů historie pivovarnictví oznamuje, že sběratelské setkání plánované na 15.6.2024 je ZRUŠENO.


05.04.2024: Sběratelské setkání KSK v Praze

Klub sběratelů kuriozit zve na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 20. dubna 2024 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Rezervace stolů:
Petr Nahodil
tel.: 603 712 269
email: p.nahodil@centrum.cz

Slovo distributora časopisu Svět piva
Podrobnosti o distribuci časopisu Svět piva naleznete na této stránce.
Aktuální číslo Časopisu Svět piva
Návštěvnost
TOPlist

Flag counter od 19. 9. 2013

Flag Counter