TÁBOR – Parkán klub sběratelů pivovarských suvenýrů

TÁBOR – Parkán klub sběratelů pivovarských suvenýrů

Kontaktní údaje

Předseda:

Mgr. Marián Jamrich
Lužnická 425
390 01 Tábor

tel.: +420 603 523 614
e-mail: marianjamrich@seznam.cz

Jednatel:

Zdeněk Jíra
Jasenského 2700
390 02 Tábor

tel: +420 604 542 061
e-mail: zdendajira@seznam.cz

http://parkan-klub-tabor.cz

Počet členů: 24

Historie klubu

Dne 29. února l992 v čele se zakládajícími členy Josefem Formánkem a Mgr. Janem Barnetem, vznikl Parkán klub Tábor sběratelů pivovarských suvenýrů, při Domě armády ČR v Táboře. Za své období trvání, klub vykonal mnoho užitečného pro propagaci zájmové činnosti ve sběratelství. Jeho hlavní náplní je osobní sběratelská činnost pivovarských suvenýrů a jejich historie.

Klub má v současné době 24 členů z okolí Tábora ale i z jiných částí Čech, a to z kraje Středočeského a Vysočiny. V klubu máme sběratele pivních etiket, tácků, vršků, sklenic
a propisek ze zaniklých i současných pivovarů a minipivovarů.

Pro veřejnost každoročně připravujeme řadu akcí. Za dobu trvání klubu jsme provedli
přes 50 sběratelských setkání za účasti více jak 3 600 sběratelů a zájemců o sběratelství. Uskutečnili jsme 40 dílčích výstav exponátů pivovarských suvenýrů, které navštívilo přes 14 800 návštěvníků. Setkání sběratelů v Táboře navštěvují sběratelé ze všech míst Čech
i Slovenska. Největší zájem je o pivní etikety a tácky hlavně nových minipivovarů ale
i o pivní korunky, sklenice, lahve, cedule a další pivní suvenýry. Největší nabídku mají naši sběratelé Ladislav Aujeský, Václav Dobeš, Arno Kryl, Antonín Stára, Jan Svobodný ale i další. Bohatý výběr uspokojí zpravidla všechny návštěvníky.

Klub úspěšně a dlouhodobě zabezpečuje doprovodné akce na Slavnostech piva v Táboře. Stalo se již tradicí, že při konání Slavností piva v Milevsku aktivně vystavujeme naše exponáty, a o jejich vzhlédnutí je velký zájem.

Jako další aktivitou je celostátní tipovací soutěž „O nejhezčí pivní etiketu, pivní tácek a pivní korunku pivovarů ČR a pivní etiketu minipivovarů a domácích vařičů piva“ vždy za uplynulý rok.

V čele aktivního výboru byl již bývalý předseda František Pinkava, který tuto funkci zastával
22 roků. Nyní úlohu předsedy převzal Mgr. Marián Jamrich, který se nadále na Táborsku aktivně stará o propagaci pivního sběratelství.

Klub si vyhotovil 8 propagačních tabulí, které propagují sběratelskou činnost jak sběratelů, tak i celého klubu. V našich řadách je desítka aktivních dopisovatelů do časopisu SVĚT PIVA.

V roce 2017 Parkán klub Tábor za dlouholetou činnost ve prospěch sdružení klubů získal ocenění Rady sdružení Zlatý korbel.

Pro naší úspěšnou činnost patří poděkování vedení Domu armády v Táboře, Dr. Zdeňku Chudovi, za dlouhodobou pomoc a spolupráci. Jsme přesvědčeni, že s touto podporou a pomocí můžeme počítat i v dalším období. Nelze zapomenout na propagaci naší činnosti sdělovacími prostředky, zejména Týdeník Táborsko, rádio Blaník, regionální vysílání Českého rozhlasu České Budějovice a další. Velice si ceníme dlouhodobé pomoci pivovarů Herold, a.s. Březnice, Vysoký Chlumec, Pelhřimov a další.

Články

- V Táboře zvoleny nejhezčí pivovarské suvenýry roku 2014

- Zveme na výstavu pivních etiket

- Za pivními suvenýry do Tábora

- 51. Setkání sběratelů pivovarských suvenýrů v Táboře

- 55. Setkání sběratelů pivovarských suvenýrů v Táboře

- 27. ročník ankety o nejhezčí pivní suvenýry je tu!

- Výsledky ankety o nejhezčí pivní suvenýry

Nahoru

Krátké zprávy ...
21.09.2021: Změna místa konání

Tradiční sběratelské setkání v Ostravě mění své místo konání. Nově se bude konat v Domě kultury AKORD. Více informací naleznete zde.


01.12.2019: Poptávka

Vyměním, prodám, koupím pivovarské účtenky ČR a SR. Platí stále. Kontakt e-mail sprevar.klub@seznam.cz


05.05.2019: Poptávka

Koupím naléhavě starší číslo pivního časopisu Pivo, Bier & Ale - č. 53, rok 2015, ročník V.

Jan Němeček, mobil: 704 047 410

Slovo distributora časopisu Svět piva
Podrobnosti o distribuci časopisu Svět piva naleznete na této stránce.
Aktuální číslo Časopisu Svět piva
Návštěvnost
TOPlist

Flag counter od 19. 9. 2013

Flag Counter