56. mezinárodní setkání sběratelů pivních suvenýrů

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Sběratelská setkání, Vydáno dne: 21. 10. 2017

Dne 14.10.2017 proběhlo v Praze již 56. setkání sběratelů pivních suvenýrů jehož pořadatelem byla sekce pivních suvenýrů Klubu sběratelů kuriozit. K mání bylo mnoho novinek pivních etiket, široká nabídka tácků, sklenic, korunkových uzávěrů, pivních plechovek, soudků a mnoho dalšího sběratelského materiálu.

Rovněž zde bylo možno zakoupit novou sadu pivních etiket piva Tulák, novou sadu kalendáříků propagujících jednotlivé kluby sdružení klubů a časopis Svět piva.

Setkání se účastnilo 255 platících návštěvníků. Mezi českými účastníky setkání se objevili i zahraniční sběratelé ze Slovenska, Anglie a Polska.

V rámci setkání byly předány diplomy Zlatý korbel zástupcům klubů z Kladna a Berouna, které jim Rada sdružení udělila u příležitosti 25. výročí založční Českého sdružení klubů historie pivovarnictví, z. s.. Dále bylo na setkání předáno Čestné uznání bývalému šéfredaktorovi časopisu Svět piva panu Ing. Jaroslavu Řehůřkovi za jeho mnohaletou práci ve funkci předsedy redakční rady u příležitosti 25. výročí založení časopisu. Kromě Čestného uznání obdržel i polokošili s logem časopisu Svět piva a pivo značky Tulák.

Na čepu přímo v sále se točily speciály z pivovaru Belveder ze Železné Rudy. Krom toho byl účastníkům k dispozici bufet menzy, kde se mohli občerstvit. V bufetu bylo čepováno pivo Bernard.

Všem návštěvníkům se za účast a podporu našeho setkání sluší poděkovat a o jejich spokojenosti svědčí i fakt, že si řada z nich již zarezervovala stoly na příští setkání, které se koná 14.4.2018 na stejném místě.

Více fotografií ze setkání naleznete na Facebooku KSK.

Petr Nahodil
vedoucí sekce pivních suvenýrů KSK