České sdružení klubů historie pivovarnictví uspořádalo 4. mezinárodní setkání sběratelů pivních suvenýrů

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Sběratelská setkání, Vydáno dne: 22. 06. 2015

Dne 20.6.2015 se v Praze v Menze ČVÚT Praha 6 v době od 7.30 – 11.30 hod. konalo 4. mezinárodní setkání sběratelů pivních suvenýrů. Setkání pořádalo České sdružení klubů historie pivovarnictví.

Setkání se účastnilo více jak 200 sběratelů nejen České republiky, ale i ze Slovenska a Německa. Obsazena byla většina stolů.

Návštěvníkům byl k dispozici k občerstvení bufet a přímo v sále mohli účastníci setkání ochutnat točené pivo z minipivovarů Chýně u Prahy a Padochov. Čepovalo se šestnáctistupňové pivo Tulák - světlý speciál (obsah alk. 6,5 %) z Chýně u Prahy a jedenáctistupňový světlý ležák Padochov.

Na setkání byla v prodeji nová, v pořadí již třetí sada 6 etiket Tuláka. O novou sadu etiket byl mezi sběrateli velký zájem. Pivo Tulák je točeno v minipivovaru Chýně u Prahy a část produkce je stáčena do PET lahví o obsahu 1,5 l. Tyto lahve jsou opatřeny etiketami, na kterých jsou prezentovány fotografie již zaniklých našich pivovarů. Fotografie jsou použity se souhlasem autora p. Ing. Jana Zmidlocha. Pivní etikety jsou vydány v nákladu 500 ks. Z toho 300 ks je určeno pro sběratele pivních suvenýrů a 200 ks etiket vylepí minipivovar na PET lahve. Výtěžek z prodeje etiket a celého setkání je určen na podporu našeho časopisu Svět piva. Každá sada etiket má 6 ks a je vydávána 2x ročně a to vždy s uvařením várky pivního speciálu.

Na stolech účastníků setkání se objevilo velké množství novinek pivních etiket, tácků, korunek a dalšího sběratelského materiálu. Každý si přišel na své.

Nezbývá než všem návštěvníkům setkání poděkovat za jejich účast a tím i podporu našeho sdružení. Velmi aktivně se zapojili i funkcionáři jednotlivých klubů. Velmi si toho vážíme a těšíme se na příští již 5. mezinárodní setkání, které se uskuteční 18.6.2016 na témže místě.

Petr Nahodil
Předseda Rady sdružení