Výstava Svět piva obohatí i Vaše sbírky

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 06. 07. 2015

Tip na výlet - od 27.6. do 18.10.2015 je možno si udělat výlet do Sladovny v Písku, kde probíhá výstava s názvem Svět piva. Výstava je otevřena od 9.00 do 17.00 (kromě pondělí).

Výstava Svět piva 2015 ve Sladovně Písek Vás zve na návštěvu a degustaci piva zdarma od 9 - 12 hodin. Vstupné 20,00 Kč. Vstup od řeky Otavy. Sobota 11. července pivo z pivovar Budvar sobota 18.července pivo z pivovaru Dražíč.

Na vernisáži výstavy, která byla v pátek 26.6.2015, bylo 180 hostů. Výstavu zahájila krátkým uvítacím proslovem starostka města Písek paní Mgr. Eva Vanžurová pod jejíž záštitou se výstava koná. Dále promluvila ředitelka Sladovny a hlavní organizátor, předseda Klubu sběratelů pivovarských suvenýrů v Písku p. Ing. Jaroslav Řehůřek.

Ing. Jaroslav Řehůřek

Cílem výstavy je přiblížit sběratelství pivních suvenýrů široké veřejnosti. Výstava představuje sběratelské obory, jímž se sběratelé pivních suvenýrů věnují. Jsou zde představeny pivní etikety, staré lahve, pivní plechovky a další sběratelské obory. Pivní etikety jsou rozděleny na tři části. Jedna představuje ukázky pivních etiket z 205 států světa, další část představuje ukázky etiket našich průmyslových pivovarů a minipivovarů a poslední třetí část představuje ukázky pivních etiket slovenských pivovarů a minipivovarů. Každou sobotu od 9 – 12 hod. bude probíhat degustace piva z některého pivovaru.

Výstava Svět piva 2015 v Písku

Na výstavě jsou k dispozici zdarma i pivní etikety sponzorujících pivovarů. U příležitosti této výstavy byly vydány tři pivní etikety (viz. jejich vyobrazení) a krabička sirek s logem výstavy a s termíny degustací piv jednotlivých pivovarů. Všechny tyto suvenýry je možné zakoupit přímo na výstavě, nebo objednat u p. Ing. Jaroslava Řehůřka na adrese Ing. Jaroslav Řehůřek, Nádražní 1781, 397 01 Písek, nebo na tel.: 602 365 320, e-mail: rehurek.pisek@seznam.cz, vše jen do vyprodání zásob. Cena tří etiket: 30,- Kč a cena krabičky sirek: 5,- Kč. Jak je výstava uspořádaná a jak vypadala vlastní vernisáž vypovídá pár fotografií, které si můžete zde prohlédnout.

Pivní etikety

A ještě několik fotografií z výstavy: