54. mezinárodní setkání sběratelů pivních suvenýrů

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Sběratelská setkání, Vydáno dne: 15. 10. 2016

Dne 15.10.2016 proběhlo v Praze již 54. setkání sběratelů pivních suvenýrů jehož pořadatelem byla sekce pivních suvenýrů Klubu sběratelů kuriozit. Ihned po otevření se sál velmi rychle zaplnil účastníky setkání.

Byly obsazeny všechny stoly, na kterých se objevilo velké množství pivních suvenýrů. K mání bylo mnoho novinek pivních etiket, široká nabídka tácků, sklenic, korunkových uzávěrů, pivních plechovek, soudků a mnoho dalšího sběratelského materiálu. V prodeji byla  již šestá sada 6 pivních etiket piva Tulák, které pro České sdružení klubů historie pivovarnictví vaří Minipivovar Chýně u Prahy. Výtěžek z prodeje těchto etiket jde na podporu časopisu Svět piva. Dále zde byla  v prodeji již čtvrtá série kalendáříků propagující sběratelské kluby, které jsou členy Českého sdružení klubů historie pivovarnictví, z. s.. V nabídce materiálů KSK se krom tradiční nabídky objevila nová série kalendáříků KSK na rok 2017. Rovněž zde bylo možno zakoupit časopis Svět piva.

Setkání se účastnilo 300 platících návštěvníků. Mezi českými účastníky setkání se objevili i zahraniční sběratelé z Rakouska, Slovenska, Německa a Polska. Na čepu přímo v sále se točily dva speciály z pivovaru Belveder ze Železné Rudy. Návštěvníci setkání si mohli zakoupit pivo Tulák v PET lahvích o objemu 1,5 l z Minipivovaru Chýně u Prahy. Jedná se o šestnáctku světlý speciál, obsah alkoholu 6,5% objemových. Krom toho byl účastníkům k dispozici bufet menzy, kde se mohli občerstvit. V bufetu bylo čepováno pivo Bernard. Všem návštěvníkům se za účast a podporu našeho setkání sluší poděkovat a o jejich spokojenosti svědčí i fakt, že si řada z nich již zarezervovala stoly na příští setkání, které se koná 22.4.2017 na stejném místě. O tom jaká panovala na setkání atmosféra se můžete přesvědčit při prohlídce níže umístěných fotografií.

Setkání sběratelů pivních suvenýrů Praha KSK