PÍSEK – Klub sběratelů pivovarských suvenýrů

PÍSEK – Klub sběratelů pivovarských suvenýrů

Kontaktní údaje

Předseda:
Ing. Jaroslav Řehůřek, tel. 602 365 320, e-mail

Jednatel:
Josef Slanec, tel. 606 546 769, e-mail

Historie klubu

Počet členů v roce 2014 - 8

Pro členy klubu za členský příspěvek 30.-Kč zajišťujeme časopisy, novinky PE, tácků, zdarma obdrží klubový kalendářík, PE na krabičce sirek ke každému setkání a za pomoc při přípravě a úklidu sálu zdarma stůl na setkání.

Historie klubu:

Klub v Písku byl založen v roce 1953 při ZK Jitex, který klubu zajistil potřebné zázemí včetně klubovny. Zakládajícími členy byli pánové Chaba, Hlídek, Čarek a Levý. Klub se postupně rozrostl na 27 členů a měl sekce – sběratelů PE a Tácků, zápalkových nálepek, odznaků, modelů a pohlednic a velmi úzce spolupracoval s klubem filatelistů.

Za podpory závodu postupně uspořádal 4 výstavy ze sbírek svých členů. Zájem veřejnosti postupně vzrůstal, takže v roce 2000 byl uspořádán 1. ročník výstavy Svět piva, kterou navštívilo během dvou měsíců 5.100 návštěvníků.

Největší účast na této výstavě, která se koná jednou za pět let byla v roce 2010, kdy ji navštívilo přes 9.000 osob, v tom čísle bylo několik zájezdů z domova i z ciziny a zvláště jsme ocenili zájezd 90 cizinců účastníků kurzu češtiny při Karlově univerzitě Praha.

Vystaveny byly pivní etikety ze 205 zemí světa, etikety, tácky, kalendáříky a sklo z pivovarů a minipivovarů ČR. Jako host vystavoval pivní suvenýry pivovarů ze Slovenska Ing. Nutil. Zvláštností výstavy byly i dvě lahve piva s etiketami z chilského velikonočního ostrova, kde sochy Mau-Mau oživil známý odborník Pavel Pavel ze Strakonic, který exponáty zapůjčil .

Návštěvníci mohli shlédnout i ceny, které získali na degustačních soutěžích PIVEX, Tábor a Č.Budějovice jihočeské pivovary. Během výstavy po dobu šesti sobot se zdarma čepovalo pivo vyrobené v pivovaru Dražíč, Zvíkov, Protivín, Strakonice, Budvar a Žel. Ruda. Každý stý návštěvník obdržel tašku s pivními suvenýry. Na výstavě si mohli návštěvníci odnést pivní etikety a tácky, které zaslali české pivovary.

Vedení klubu se výrazně podílelo na založení celostátního sdružení sběratelů pivovarských suvenýrů, jehož je členem i na založení časopisu Svět piva, pro něj získali i několik sponzorů.

K 60. výročí klubu 1953 2013 vydal klub pro své členy skleničku s logem.

Kromě výstav v Písku uspořádal i výstavy v muzeu Strakonice, Milevsko a Protivín.

Členové klubu se pravidelně zúčastňují Setkání v Praze, Pardubicích, Táboře, Č. Budějovicích, Jihlavě a Havl. Brodě, soutěže o nejlepší pivní etiketu, tácek a korunku v Táboře, i pravidelními články a PE, tácky v časopise Svět piva.

Klub i jeho 5 členů obdrželo za svoji činnost ve prospěch sběratelů od Republikové rady čestný diplom ZLATÝ KORBEL.

Termíny sběratelských setkání pořádaných klubem

Prosinec 2023

Písek - Centrum Kultury města Písek

Písek - Centrum Kultury města Písek

Datum 09.12.2023, od 7:30 - 11:00

Místo konání: nábřeží 1. máje 1605, Písek, Česká republika

Další info (rezervace stolů):
Václav Topinka, vaclav1955@post.cz

Články

- 46. setkání sběratelů pivních suvenýrů v Táboře

- 85. Setkání sběratelů v Písku

- Pivní festival v Austrálii

- Ing. Jaroslav Řehůřek: Výstava Svět piva 2015

- Smutná zpráva

Nahoru

Krátké zprávy ...
08.01.2023: Sběratelské setkání

V části Naše akce jsme doplnili termíny akcí členských a partnerských klubů na rok 2023.


01.10.2022: Sběratelské setkání KSK v Praze

Klub sběratelů kuriozit zve na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 15. října 2022 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Rezervace stolů:
Petr Nahodil
tel.: 603 712 269
email: p.nahodil@centrum.cz


18.09.2022: Nová série etiket piva Tulák
Slovo distributora časopisu Svět piva
Podrobnosti o distribuci časopisu Svět piva naleznete na této stránce.
Aktuální číslo Časopisu Svět piva
Návštěvnost
TOPlist

Flag counter od 19. 9. 2013

Flag Counter