TURNOV – Klub sběratelů Jizeran

TURNOV – Klub sběratelů Jizeran

Kontaktní údaje

Předseda:
František Matějka
tel.: 724 803 810, 606 345 598
e-mail

Historie klubu

KLUB JIZERAN, je klub sběratelů pivních suvenýrů, který byl založen v roce 29.2.1992.

V roce 2004 byl Klubu Jizeran udělen Zlatý Korbel, pak ještě další v soutěži o nejhezčí PE a serii Také v roce 2004 byl udělen Diplom Zlatý Korbel p. Františku Matějkovi za dlouholetou činnost ve prospěch sběratelů.

KLUB JIZERAN Turnov vznikl po zrušení Klubu JIZERAN Jablonec nad Nisou a nechal si tento název. Mezi zakládajíci členy patří František Matějka, který je dlouholetým sběratelem a to od roku 1972. Dále do Klubu postupem času přišel p. Jaroslav Donát, sběratel korunkových uzávěrů, p. Josef Kmínek sběratel historických skleněných lahví a jiných
sběratelských pivních suvenýryů, p. Karel Gregar sběratel pivních etiket, p. Zdeněk Vincour, sběratel pivních etiket, p. Roman Bryscejn sběratel pivních skleniček. p. Karel Valečka sběratel pivních etiket. p. Zdeněk Šimek sběratel pivních etiket a další i když už bohužel se někteří tomuto koničku přestali věnovat.

KLUB se scházel nepravidelně, omezen časem a vzdáleností členů, ale při pořádání setkání sběratelů ano. KLUB JIZERAN pořádá 1 x ročně setkání sběratelů, na kterých je účast dobrá.

Je to - Hasičárna Daliměřice Turnov. Někteří sběratelé se zúčastňují
pravidelně i při setkáních u jiných Klubů sběratelů.

Nahoru

Krátké zprávy ...
13.04.2024: Nová série etiket piva Tulák

Do části Suvenýry, byla přidána nová série pivních etiket piva Tulák. Zároveň jsme také přidali starší výroční etikety, které byly vydány na podporu činnosti Sdružení a Časopisu Svět piva.


05.04.2024: Sběratelské setkání Sdružení v Praze

České sdružení klubů historie pivovarnictví oznamuje, že sběratelské setkání plánované na 15.6.2024 je ZRUŠENO.


05.04.2024: Sběratelské setkání KSK v Praze

Klub sběratelů kuriozit zve na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 20. dubna 2024 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Rezervace stolů:
Petr Nahodil
tel.: 603 712 269
email: p.nahodil@centrum.cz

Slovo distributora časopisu Svět piva
Podrobnosti o distribuci časopisu Svět piva naleznete na této stránce.
Aktuální číslo Časopisu Svět piva
Návštěvnost
TOPlist

Flag counter od 19. 9. 2013

Flag Counter